Dowiedz się wszystkiego o reprezentacji adwokata we wrocławskim sądzie!

Adwokat reprezentuje klientów w sądzie

Artykuł partnera.

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Nawet osoby, które nigdy nie miały problemów z prawem, kiedyś mogą potrzebować wsparcia ze strony adwokata. Rola tego specjalisty najczęściej jest utożsamiana z reprezentacją interesów klienta przed sądem podczas rozprawy. To zaledwie część obowiązków prawnika, jednak warto wiedzieć, w jakim zakresie może wesprzeć Cię prawnik, kiedy Twoja sprawa trafi do sądu. Wyjaśniamy, na czym polega reprezentacja interesów klienta przed wspomnianym niezawisłym organem państwowym.

Na czym polega reprezentacja klienta w sądzie?

Zakres usług oferowanych przez adwokatów w Polsce jest naprawdę szeroki. Zaczynając od udzielania porad prawnych, przechodząc do doradztwa oraz sporządzania opinii, pism procesowych i innych dokumentów, kończąc na reprezentacji klientów przed sądem. Ta ostatnia czynność to w rzeczywistości zastępstwo procesowe, czyli działania przed instytucją sądową w imieniu osoby korzystającej z usług adwokata.

W jakich obszarach może pomóc prawnik, który reprezentuje interesy klienta przed sądem?

  • We wszystkich czynnościach procesowych, które bezpośrednio łączą się ze sprawą. To obejmuje powództwo wzajemne, uiszczanie skarg o wznowienie postępowania, a także postępowania będących konsekwencją tej decyzji oraz wzniesienie interwencji głównej przeciwko mocodawcy,
  • udzielanie niezbędnego pełnomocnictwa procesowego adwokatowi czy też radcy prawnemu,
  • wszystkich czynności z zakresu zabezpieczenia oraz egzekucji,
  • w odbiorze kosztów procesowych od strony przeciwnej,
  • w przypadku zawarcia ugody, uznania powództwa lub zrzeczenia się roszczenia, pod warunkiem że te czynności nie zostały wyłączone w danym pełnomocnictwie.

Dobry i doświadczony adwokat z Wrocławia reprezentuje klientów na najwyższym poziomie, bez względu na rangę i stopień trudności sprawy.

Kto jeszcze może reprezentować interesy klienta przed sądem?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że klientów przed sądem może reprezentować również radca prawny oraz, posiadający odpowiednie upoważnienie, pełnomocnik procesowy. Kto może zostać wymienionymi reprezentantami?

  • Małżonek, rodzice oraz rodzeństwo,
  • osoba współuczestnicząca w danym sporze,
  • osoba zarządzająca majątkiem lub interesami strony, która uczestniczy w procesie.

Mają jednak miejsce sytuacje, kiedy sąd może narzucić powołanie profesjonalnych pełnomocników. Gdy dostaniesz takie zawiadomienie oznacza to, że musisz zdecydować się na nawiązanie współpracy z doświadczonym adwokatem. Przykładem postępowania, w które będzie zaangażowany prawnik, jest postępowanie z tytułu skargi kasacyjnej. Wtedy jego rola polega na reprezentacji interesów klienta przed sądem oraz kontaktowanie się z pozostałymi podmiotami zaangażowanymi w sprawę.

Adwokat z Wrocławia reprezentuje klientów w sądzie – wybierz najlepszego specjalistę!

Wsparcie ze strony doświadczonego adwokata to ogromne ułatwienie, które dodatkowo ściąga ciężar związany z dopełnieniem wszystkich formalności powiązanych z procesem sądowym, z barków klienta. We Wrocławiu oraz innych miastach w Polsce znajdziesz doświadczonych specjalistów, którzy z powodzeniem zajmą się reprezentowaniem Twoich interesów przed sądem.