Jak umyć wysokie okna w biurze?

Biurowiec ze szklanymi oknami do mycia

Mycie okien normalnej wielkości często sprawia wiele trudności, a co dopiero mycie wysokich okien w pomieszczeniach biurowych. Jak się za to zabrać i czego potrzebujemy aby zrobić to prawidłowo?

Jak się zabrać za umycie wysokich okien?

Na samym początku warto przygotować sobie odpowiedni sprzęt, tak by wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria mieć przy sobie i w razie potrzeby sięgnięcia, nie trzeba było schodzić z drabiny. Jeśli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu, który posiada wysuwaną myjkę, warto zadbać właśnie o drabinę. Nie tylko pomoże nam dosięgnąć do najwyższych zakamarków, ale i pozwoli na swobodne umycie ram okiennych. Należy pamiętać o wyposażeniu się w profesjonalne środki do czyszczenia okien, które nie powodują zacieków na szybach.

Jak umyć wysokie okna?

W myciu okien, ważne jest by środki, którymi je myjemy nie pozostawiały zacieków. Trzeba również pamiętać by pora dnia była jak najmniej nasłoneczniona, w przeciwnym razie preparat czyszczący bardzo szybko zaschnie pozostawiając nieestetyczne ślady. Gdy mamy wysokie okna w biurze, nierzadko potrzeba użyć drabiny.

A jeśli nie posiadamy takowej w biurze? Wtedy wychodzą nam naprzeciw nowoczesne rozwiązania. Bardzo opłacalnym i wydajnym urządzeniem jest myjka, która odsysa wodę, przez co nie powstają smugi ani zacieki. Natomiast jeśli chcemy umyć duże okna, priorytetowym narzędziem jest przedłużka do myjki. Znacznie ułatwi nam to pracę, nie powodując dyskomfortu balansowania na drabinie. Jeśli już inwestujemy w myjkę, trzeba pamiętać o specjalnych preparatach do niej przeznaczonych. Zastosowanie takiego połączenia znacznie zwiększy efektywność pracy. Samo mycie okna takim sprzętem jest intuicyjne tak jak zwykłe mycie okien.

Jak często myć duże okna w biurze?

O częstości utrzymywania higieny okien w biurze, w głównej mierze decyduje lokalizacja i indywidualna charakterystyka biura. Jeśli jego położenie mieści się w centrum miasta, częściej należy je myć. Ogólnie przyjętą normą jest powtarzanie tej czynności co około miesiąc, dwa.

Czym myć duże okna?

Duże okna w biurze jak je umyć
Źródło: Pixabay.com

Sposobów na mycie okien jest wiele. Zaczynając od tych najprostszych, domowych, kończąc na profesjonalnych sprzętach.

Jednak jaki osprzęt jest odpowiedni do wysokich okien biurowych? Ważne jest by preparat przeznaczony do czyszczenia szyb nie zawierał szkodliwych substancji zapachowych, mogących powodować podrażnienie górnych dróg oddechowych bądź alergię. Jeśli okno jest bardzo brudne, na początku należy przetrzeć je wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń. Pozwoli to na usunięcie większych zabrudzeń i przygotowanie okna na dalsze czyszczenie. Następnie należy umyć je specjalnym preparatem służącym tylko i wyłącznie do mycia szyb.

Czym myć duże okna tak by zachowały swój blask i czystość na dłużej?

Jednym z licznych, domowych sposobów jest użycie odrobiny gliceryny w roztworze z wodą. Dzięki temu na powierzchni powstanie warstwa ochronna zabezpieczająca przed osiadaniem kurzu.

Jak umyć wysokie okna w biurze za pomocą 5 szybkich kroków?

  1. Przygotuj potrzebne preparaty i sprzęty;
  2. W pierwszej kolejności umyj ramę okienną;
  3. Przetrzyj okna z nadmiaru zabrudzeń;
  4. Za pomocą wysuwanej myjki dokładnie umyj okno;
  5. Jeśli pozostanie woda, zsuń ją przy pomocy ściągaczki.
  6. Jak umyć wysokie okna, które mają równie wysokie ramy?

Nie tylko duża szyba jest tu problemem, ale i ramy okienne, niemniej sprawiające trudności. Okna wykonane z PCV są łatwym zbieraczem kurzu, przez co należy zwiększyć częstotliwość ich czyszczenia. Zaleca się korzystanie z delikatnych substancji, niezawierających składników żrących bądź ściernych. Ramy drewniane potrzebują bez amoniakowych preparatów. Są również znacznie łatwiejsze w utrzymaniu ich w czystości.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią szkła

Źródło:

  • https://www.swiat-szkla.pl/.