4 sposoby na integrację w firmie

Integracja w firmie.

Aby zespół pracowników mógł dobrze ze sobą współpracować, potrzebne jest wytworzenie między nimi więzi i dobrych kontaktów. W codziennym zgiełku pracy może zabraknąć czasu na poznanie się również od prywatnej strony. Dlatego warto szukać rozwiązań, które nawet szkolenie BHP online, zamienią w ciekawy sposób na integrację. Co można zrobić, żeby zespolić swoich podwładnych?

Warsztaty i szkolenia BHP online

Na pierwszy ogień idzie edukacja oraz rozwijanie swoich zainteresowań. Szkolenia BHP online to rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które z własnej woli lub przymusu, musiały przejść w tryb pracy zdalnej. Aby pracownicy nie traktowali tego rutynowego obowiązku jako kary, warto zrobić z niego rodzaj zabawy. Np. urządzić prostą grę, w której trzej pracownicy z najlepszym czasem połączonym z prawidłowymi odpowiedziami, otrzymają mały podarunek od leadera zespołu lub zarządu firmy.

Natomiast warsztaty, które mogą odbywać się zarówno stacjonarnie jak i online, nie muszą dotyczyć wyłącznie kwestii związanych z branżą i działaniem firmy. Rozwijanie kreatywności i podtrzymywanie motywacji pracowników, jest równie ważne co ich kompetencje. W związku z tym warto od czasu do czasu zafundować im warsztaty z kuchni włoskiej, układania bukietów, czy lepienia garnków. Zapytaj swoich podwładnych, czego chcieliby się nauczyć i postaraj się znaleźć interesujące dla nich zajęcia grupowe.

Akcje charytatywne

Nic tak nie łączy jak wspólny cel, a w dodatku szczytny. Nawet w najbliższej okolicy Twojej firmy z pewnością znajdziesz jakieś charytatywne wydarzenie czy okazję, w której może wziąć udział Twój team. Dla bardziej wysportowanej części zespołu najbardziej atrakcyjne będą maratony i inne wydarzenia związane z wysiłkiem fizycznym i pokonywaniu swoich cielesnych barier. Działając jako drużyna, mają szansę na zintegrowanie się, a także pomoc potrzebującym.

Dla miłośników zwierząt idealną akcją może być wyprowadzanie na spacer psów ze schroniska, a dla ceniących sobie czas z naturą – sadzenie drzew. Sprawdź, w jakiej akcji może wziąć udział Twoja firma i zaproś do uczestnictwa swoich pracowników.

Escape room

Sposób na integrację z odrobiną dreszczyku. W escape roomie współpracownicy mają szansę pokazać swoje mocne strony i zacięcie do sprawnego rozwiązywanie mniej i bardziej skomplikowanych problemów. Muszą pracować jako zgrany team, aby znaleźć odpowiedź na każdą z napotkanych zagadek. Ponadto jest to świetna okazja to sprawdzenia ról w danej grupie. Kto okaże się naturalnym leaderem? Kto najlepiej wykonuje powierzone mu zadania? Tego mogą się dowiedzieć podczas dobrej zabawy w otoczeniu duchów, rycerzy, postaci z bajek lub ulubionych filmów – zależy na jaki temat pokoju się zdecydują.

Wyjazdy integracyjne

Jeden z głównych sposób na zapoznanie ze sobą zespołu, kiedy słyszy się słowo „integracja”. Wyjazd integracyjny może połączyć wszystkie powyższe metody na zgrywanie ze sobą współpracowników, a przy okazji odbywać się w atrakcyjnej lokalizacji. Zapytaj podwładnych, gdzie chcieliby się wybrać na wspólną wyprawę i jakie zajęcia ich interesują. Pamiętaj, że ten czas ma być okazją na rozwój ich indywidualnych kompetencji, ale przede wszystkim wykorzystywania ich jako drużyna. Skorzystaj z usług firmy, która na co dzień zajmuje się organizacją tego typu wydarzeń. Doradzą najatrakcyjniejsze formy rozrywki i zaplanują cały wyjazd w ciekawy dla uczestników sposób.

Niezależnie od tego czy Twoi pracownicy mają za zadanie ukończyć szkolenie BHP online, wyjść z escape roomu, czy wspólnie pracować na cel charytatywny, zadbaj o ich potrzeby i upewnij się, że działają jako zgrana drużyna.