Etykiety samoprzylepne – proste oznakowanie produktu

Korzystanie z etykiet samoprzylepnych w firmie

Odpowiednie oznakowanie produktów jest bardzo istotne. Pomaga klientowi zapoznać się ze składem produktu i poznać zawartość opakowania bez konieczności odpakowywania. Aby było to proste, łatwe i czytelne najlepiej skorzystać z etykiet samoprzylepnych. Dają one możliwość skutecznego oznakowania produktu bez zbędnych komplikacji. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Już tłumaczymy!

Dlaczego warto wybrać etykiety samoprzylepne?

Wszechstronność

Etykiety to idealna opcja znakowania, dla każdego produkty. Ze względu na możliwość wyboru kształtu oraz rozmiaru, pozwala personalizować produkt lub nadać mu odpowiedniego charakteru. Dobrze dobrany projekt i wykonanie oraz czytelność pomoże właściwie oznakować produkt każdej wielkości. Mogą być etykietą typowo informacyjną, jak i ciekawym barwnym akcentem informującym np. o promocji. Może przez to wzbudzać zainteresowanie potencjalnych klientów i zachęcić ich do zakupu towaru.

Dzięki nim można również z łatwością stworzyć naklejki ostrzegawcze. Pozwolą one poinformować o tym, że należy szczególnie ostrożnie obchodzić się z przedmiotami delikatnymi takimi jak np. szkło.

Szybkość aplikacji

Druk etykiet samoprzylepnych pozwala przyśpieszyć działanie firmy. Etykiety samoprzylepne można szybko aplikować ręcznie. Osoby odpowiedzialne za znakowanie produktów będą więc miały znacznie prostszą pracę. Pozwala to również stosować je w małych firmach i zakładach, ponieważ nie wymagają one specjalnych aplikatorów.

Wytrzymałość

Dzięki specjalnej warstwie klejącej, dobrze trzymają się na wszelkiego rodzaju materiałach. Sprawdzą się zarówno na kartonie, szkle i metalu. Dzięki wytrzymałości zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, sprawdzają się w wielu branżach oraz przy długim przechowywaniu.

Koszty produkcji

Etykiety samoprzylepne wyróżniają się niskim kosztem produkcji. W odróżnieniu od gotowych już oznakowanych opakowań. Pozwala to nie zwiększać kosztów produkcji, a co za tym idzie końcowej ceny produktu.

Co może znaleźć się na etykiecie?

Co do tego możliwości są nie ograniczone, ale mamy kilka przykładów:

  • nazwa produktu,
  • kod kreskowy,
  • dane adresowe,
  • nazwa firmy,
  • skład produktu,
  • oryginalna grafika,
  • logo firmy,
  • termin ważności,
  • cena,
  • otrzymane znaki jakości.

Bez względu, jaki produkt planujemy oznaczyć, to właśnie wybór etykiet samoprzylepnych będzie najlepszym rozwiązaniem. Pozwoli on dostosować zawartość i typ informacji do naszych osobistych kryteriów i potrzeb. Ten typ oznakowania pozwoli zyskać na czasie i zminimalizować koszty produkcji bez utraty jakości.