Jak wygląda specyfika pracy w branży motoryzacyjnej?

Pracowanie w braży motoryzacyjnej

Motoryzacja to jedna z tych dziedzin, która daje szansę na rozwój kariery w połączeniu z poszerzaniem własnych pasji. Dlatego właśnie praca w salonie samochodowym spotyka się ze szczególnym uznaniem miłośników czterech kółek. A jeśli dodamy do tego zdobywanie doświadczenia w nowoczesnym środowisku, u boku jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, to czego chcieć więcej?

Szeroki wybór stanowisk w BMW

Praca w motoryzacji, której emanacją jest salon dealerski, to naprawdę szerokie spektrum stanowisk, na które można aplikować. Jest ich ponad dwadzieścia!

Są to między innymi takie stanowiska jak pomocnik mechanika, magazynier części, lakiernik oraz pomocnik lakiernika, blacharz i pomocnik blacharza, specjalista ds. telefonicznej obsługi klienta, doradca ds. części i akcesoriów, mistrz serwisu, mechanik motocyklowy, mechanik diagnosta, pracownik recepcji serwisu, doradca serwisowy, mechanik serwisowy, asystent serwisu, elektromechanik, elektromechanik diagnosta, doradca serwisu blacharsko-lakierniczego, doradca ds. zewnętrznej sprzedaży części i akcesoriów.

Praktyki i staże

Oferta BMW skierowana jest również do uczniów szkół samochodowych, studentów, jak i świeżo upieczonych absolwentów kierunków technicznych. W ramach różnych programów można realizować staże i praktyki zawodowe, które dadzą szeroki pogląd, jak w rzeczywistości wygląda praca w motoryzacji.

Popularne stanowiska w salonie samochodowym

Tak naprawdę każde stanowisko w salonie dealerskim jest ważne. Jednak są takie, które warto poznać szerzej, ze względu na ich specyfikę i kluczowy charakter w salonowym ekosystemie. Należą do nich między innymi:

  • doradca ds. sprzedaży samochodów BMW — osoba ta pracuje bezpośrednio z klientem, przedstawia mu nie tylko optymalne opcje w ramach zakupu nowego auta, ale również podpowiada rozwiązania w zakresie metod finansowania zakupu;
  • doradca serwisowy BMW — przeprowadza klienta od początku do końca przez proces serwisowania pojazdu. Przekazuje niezbędne informacje i rekomendacje. Na bieżąco monitoruje postęp prac;
  • mechanik samochodowy — jest bezpośrednio zaangażowany w diagnostykę, wymianę części, bądź ich naprawę. Aby móc pełnić tę funkcję, należy mieć wykształcenie kierunkowe techniczne.

Oferta pracy dla indywidualistów, jak i graczy zespołowych

Co do zasady, praca w salonie samochodowym to praca zespołowa, bo cała kadra pracuje na pozytywny, ogólny wynik, jak również efekt, jakim jest satysfakcja każdego z klientów BMW.

Z jednej strony mamy stanowiska, które wiążą się z bezpośrednim kontaktem oraz obsługą klienta. Należą do nich takie jak recepcjonista, doradca ds. sprzedaży aut, czy doradca serwisowy.

Z drugiej zaś są tzw. stanowiska back-office’owe, z którymi klient salonu nie ma bezpośredniej styczności. Stanowią je pracownicy takich działów jak warsztat, księgowość, czy kadry.

Wszyscy pracownicy otrzymują w pracy wsparcie w postaci dostępu do inteligentnego systemu CRM, który jest centralną bazą danych na temat serwisowanego auta, jego historii, jak i przebiegu przeglądu technicznego.

Jak aplikować?

Aby zapoznać się z aktualnymi rekrutacjami, wystarczy zajrzeć na portal praca-dealerbmw.pl. W prosty i szybki sposób poznamy aktualne oferty pracy, oraz wyślemy swoje CV.