Jaki program do faktur i obsługi magazynu warto wybrać?

Firma korzysta z programu do faktur i obsługi magazynu

Jaki program do faktur i obsługi magazynu warto wybrać? Jeśli interesuje Cię proste i kompleksowe narzędzie, sprawdź nasze polecenie już teraz! Szczegóły znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Potrzebujesz prostego programu do fakturowania? Jakie funkcje powinien mieć dobry program do wystawiania faktur? Na co zwrócić uwagę, szukając optymalnego, funkcjonalnego narzędzia? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią. 

Jaki program do fakturowania wybrać?

Jaki program do fakturowania warto wybrać? Wszystko zależy od tego, czego właściwie potrzebujesz. Polecamy decydować się na narzędzia funkcjonalne, kompleksowe i przede wszystkim proste w obsłudze, które pozwalają wystawiać faktury i różnego rodzaju dokumenty w wygodny i szybki sposób. Świetną opcją jest skorzystanie z darmowego okresu próbnego. Oczywiście, im dłuższy ten okres, tym lepiej poznasz program i łatwiej będzie Ci zdecydować, czy faktycznie dane narzędzie spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli jednak nie wiesz, od jakiego programu do wystawiania faktur warto zacząć, polecamy sprawdzić Faktura VAT 2022. To narzędzie, które jest dostępne w trzech wersjach – START, STANDARD oraz PRO.

Faktura VAT 2022 START jest prostym programem, który doskonale sprawdzi się u początkujących przedsiębiorców. Narzędzie oferuje wszystkie funkcje, które są niezbędne do tego, aby prowadzić efektywną sprzedaż. Poza podstawowymi zadaniami – a mianowicie wystawianiem rachunków czy faktur – za pomocą tej wersji programu możesz generować oraz wysyłać pliki JPK, tworzyć raporty sprzedaży, bazę kontrahentów, cenniki, raporty kasowe, oferty czy prowadzić ewidencję VAT. Faktura VAT 2022 STANDARD to bardziej zaawansowane rozwiązanie, które dodatkowo umożliwia wystawianie faktur cyklicznych, tworzenia statystyk z wykresami w formie 3D, kodów kreskowych czy etykiet adresowych. W tej wersji narzędzie pozwala obsługiwać większą ilość podmiotów i dlatego tak chętnie jest wybierane przez biura rachunkowe.

Najwyższa wersja programu Faktura VAT 2022 – czyli PRO – to program do fakturowania z magazynem, który sprawdzi się również w małej księgowości. To rozbudowane narzędzie umożliwia kompleksowe i przede wszystkim sprawne rozliczanie ryczałtu czy prowadzenie księgi przychodów oraz rozchodów. Dzięki programowi w tej wersji bez problemu wystawisz wiele dokumentów księgowych – w tym PIT-5, VAT-7, obliczysz składki ZUS czy tak zwaną kilometrówkę. Ponadto bez problemu wystawisz wszystkie dokumenty magazynowe – WZ, PZ oraz MM. Warto również wiedzieć, że ta wersja programu ma moduł CRM i daje możliwość integracji ze sklepami internetowymi czy Allegro.

Wszystkie wersje programu są na bieżąco aktualizowane zupełnie za darmo. A zatem możesz mieć pewność, że Twoje narzędzie zawsze będzie aktualne i zgodne z obowiązującymi w danym momencie przepisami prawa podatkowego. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną wersję programu do wystawiania faktur, dokładnie zapoznaj się z pełną listą funkcjonalności każdego wariantu i wybierz ten, który sprawdzi się w Twojej firmie.

Jakie funkcje powinien mieć program do wystawiania faktur?

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, polecamy wybrać prosty program do wystawiania faktur. Poza łatwą i intuicyjną obsługą taki program umożliwiający wystawianie faktur powinien także zawierać najważniejsze dokumenty. Na początku swojej drogi jako przedsiębiorca nie wiesz, jakie faktycznie dokumenty w przyszłości będziesz wystawiać. Dlatego tak ważne jest, aby ostatecznie wybrane narzędzie pozwalało na wystawianie wielu różnorodnych dokumentów, a nie tylko tych podstawowych.

Do przydatnych funkcji zalicza się również wystawianie faktur cyklicznych, faktur walutowych, faktur eksportowych czy możliwość tworzenia dokumentów kosztowych. Prosty w obsłudze program powinien dawać także dostęp do ewidencji przychodów.

Dobry program do fakturowania to taki, który umożliwia wygodne i przede wszystkim szybkie wystawianie faktur. Warto decydować się na narzędzia, które mają wyszukiwarkę firm w bazie GUS czy funkcję automatycznego uzupełniania nazw firm. Takie opcje znajdziesz między innymi w programie Faktura VAT 2022 START oraz Faktura VAT 2022 PRO. Oprócz tego narzędzia pozwalają na fakturowanie seryjne, klonowanie dokumentów, dodawanie usług, towarów czy firm w automatyczny sposób tuż po zapisaniu danej faktury. Dostępna jest także funkcja tworzenia faktury w innym języku czy walucie oraz tak zwany split payment – czyli podzielona płatność VAT.

Jeśli chodzi o listy i raporty, we wspomnianym wyżej programie możesz tworzyć listy firm, dokumentów, ewidencji VAT, raportów w formie wykresów czy raportów sprzedaży. Dostępna jest także opcja tworzenia cenników, KPiR, importu czy eksportów danych z bazy SQL, plików tekstowych, HTML, Excel, HML i wielu innych. 
W wersji PRO zainteresowany dodatkowo otrzymuje możliwość fakturowania z magazynem i bezproblemowego prowadzenia kilku magazynów. Możesz nie tylko przypisać stany ilościowe, ale także otrzymywać informacje o tym, że danego towaru jest już bardzo mało lub w ogóle go brakuje. Dodatkowo przez Faktura VAT 2022 PRO stworzysz i wydrukujesz dokumenty magazynowe ze stanami ilościowymi, spisem z natury czy WZ i PZ.

Pamiętaj, że firma ma obowiązek każdego miesiąca przekazywać tak zwany plik JPK do Ministerstwa Finansów lub biura rachunkowego. Taki plik bez problemu wygenerujesz przez program do faktur Faktura VAT 2022.

Program do fakturowania w obu wersjach możesz zainstalować na swoim urządzeniu lub zalogować się na nim przez przeglądarkę. Narzędzie przeznaczone jest dla systemów Windows. Do zalet niniejszego programu zalicza się również to, że można pracować na nim zdalnie przez Internet, lokalną sieć czy w oparciu o zdalny lub równie lokalny serwer bazy MySQL oraz MS SQL.

Jak widać warto zainwestować w nowoczesny pakiet przedsiębiorcy. Faktura vat będzie wówczas wystawiana bez żadnych problemów, a przy okazji uda się przyspieszyć wysyłanie faktur zaliczkowych oraz faktur końcowych. Dodatkowo przy wystawianiu faktur vat nie będą występowały żadne błędy.