Płatności w obcych walutach to opcja, z której nierzadko trzeba skorzystać, jeżeli wystąpi potrzeba zakupu towaru nieoferowanego w walucie narodowej. Warto wówczas wiedzieć, jak kupować – albo sprzedawać – żeby nie stracić.
Dla kogo są płatności walutowe?
Transakcje walutowe zwykle są przeprowadzane przy okazji sprzedaży produktów przez tych sprzedawców, którzy nie oferują swoich produktów w walucie innej, niż ich lokalna. W takich przypadkach warto postawić na rozwiązanie, które umożliwi realizację takiej transakcji bez konieczności przewalutowania, a zatem wpłacenie kwoty we własnej walucie na konto walutowe kontrahenta.
Płatności walutowe to dobra opcja dla osób, które posiadają konta na portalach oferujących portfele walutowe – w tym Skrill czy cieszący się większą popularnością PayPal. Portale umożliwiają prowadzenie transakcji łącznie w kilkudziesięciu walutach. Inne platformy transakcyjne pozwalają na dokonywanie wpłat bez konieczności czekania, przy jednoczesnym pośredniczeniu banków – a szybkie przelewy w obcych walutach to znaczące ułatwienie. Korzystną opcją mogą być również przekazy międzynarodowe w oparciu o stały numer rachunku bądź tytuł przelewu.
Płatności walutowe realizowane dzięki serwisowi Przelewy24
Serwis Przelewy24 (https://www.przelewy24.pl/) umożliwia obsługę płatności walutowych zarówno dokonywanych poprzez przelew, jak i w przypadku transakcji kartowych. Przelewy mogą być wykonywane aż w 50 walutach, przy czym nie jest wymagany proces przewalutowania. Jest to znaczące ułatwienie zarówno dla klienta, jak i samego banku. Wszystkie transakcje są przeprowadzane w poszanowaniu obowiązujących międzynarodowych norm i standardów bezpieczeństwa. Serwis oferuje innowacyjną usługę DCC, czyli Dynamic Currency Conversion, w której płatnik obciążany jest walutą właściwą dla jego kraju, natomiast sklep, który otrzymuje płatność, zyskuje dodatkowy procent zysku od sprzedaży.